top of page
Data on a Touch Pad
Tanácsadói szolgáltatás

Segítünk megtalálni annak módját, hogy továbbra is versenyképes maradjon.

Stratégia menedzsment

fehér BLI.png

A stratégia menedzsment célja, hogy a cégeknek segítse megtalálni annak gyakorlati módját, hogyan lehetnek hatékonyabbak és versenyképesebbek a piacon. A rugalmatlan és cél nélküli vállalatok nehezen boldogulnak a változó üzleti környezetben, legtöbbször csak sodródnak és ad hoc döntéseket hoznak.

A hosszútávú célok eléréséhez elengedhetetlen a stratégia döntéshozatal, ráadásul a mindennapi döntéseket is a közép és hosszútávú célok irányába kell meghatározni. A stratégiai menedzsment gyakran magában foglalja a stratégia értékelését, a belső szervezetelemzést és a stratégia végrehajtását az egész vállalaton belül. Gyakran támaszkodik más szakágakra, pl. a kontrolling területére.

Az üzleti életben a stratégiai menedzsment azért fontos, mert lehetővé teszi a vállalat számára, hogy elemezze önmagát és új utat mutasson a fejlesztésre szoruló területeknél. Sok esetben azonosítja a potenciális veszélyeket és lehetőségeket, vagy egyszerűen kijelöli az új hosszútávú stratégiák irányát, továbbá összerendezi a jövő célkitűzéseit - tehát segíti a cégvezetés tisztánlátását, mind a szervezeten belül, mind a külső gazdasági környezetben.

A Stratégiai tervek segítségével megfelelő hosszútávú célokat lehet kijelölni a társaságok számára, a középtávú céloknak és az éves üzleti terveknek folyamatosan egy irányba kell mutatnia.

Gyakorlati vállalatirányítás rendszer

fehér BLI.png

Az elhibázott irányítási rendszer egy vállalat mindennapjaiban jelentős nehézséget okoz. Azok a vállalatok amelyek nem ismerik fel a hiba forrását, folyamatosan újratermelik a rendszerből fakadó problémahalmazt és az üzleti fejlődésükben gyakran megragadnak. A fennálló rendszerhiba, a szervezeten belül feszültséget okoz és a hatékony működéstől veszi el az energiát.

Gyakorlatban legfontosabb, hogy az egész vállalat megértse a megfelelő irányítási rendszert. A megfelelő rendszer elősegíti a szervezet működését és leköveti a valós struktúrát, illeszkedik a szervezeti hierarchiához, tehát optimalizálja az egész irányítást.

A vállalaton belül olyan rendszert kell létrehozni, melyben minden munkavállaló megérti a saját helyét és pozícióját, továbbá egyértelművé válik, hogy kitől kaphat utasítást és ki felé kell elszámolnia, továbbá nehézségeknél kitől kérhet segítséget. A cég működésében a megfelelő információáramlás elengedhetetlen

Jelentős hibaforrás, ha a munkavállaló több irányból kaphat utasítást. Az irányítási struktúrát úgy kell kialakítani, hogy ne a munkavállalónak kelljen eldöntenie melyik utasítást válassza, a döntést minden esetben a menedzsmentnek, tehát hierarchikusan kell meghozni.

Minden szervezetet strukturáltan kell felépíteni, mely integrálja a működési területeket. A letisztult és áttekinthető szervezeti struktúra egy cég életében még nem old meg minden problémát, ahhoz a különböző területekre és pozíciókba a megfelelő szakmai tudással rendelkező kollégákat kell alkalmazni.

A kevésbé hatékony irányítási rendszernél, ha a vállalat megfelelő humán erőforrással rendelkezik, még akkor sem tud optimálisan működni, tehát elengedhetetlen a jól működő szervezeti felépítés és a cégen belüli információ áramlás.

Vagyongazdálkodás

fehér BLI.png

A pénzeszközökkel és a vagyonnal való gazdálkodás stratégiailag is fontos terület, hiszen a vállalatok ezen eszközökkel hoznak létre értéket és ezek segítségével biztosítják a jövedelemtermelő képességüket, továbbá a vagyongazdálkodás hangolja össze szakmailag egymástól elkülönülő vagyoneszközöket.

A cég folyamatos pénzügyi stabilitása elsődleges, kontrolling segítségével érdemes a belső működési szegmensek bevétel - kiadás összefüggéseit vizsgálni és szükség szerint fejleszteni. A vállalat pénzügyi tervezését csak így lehet hatékonyan elvégezni. Jelentős szerepe lehet a belső kontrolling átvilágításnak, mellyel a szervezeten belül különböző ágazatok és tevékenységi körök pénzügyi hatékonyságát lehet lemérni. 

A vagyongazdálkodás legnagyobb érdeme, ha vagyonkezeléséből származó feladatok és funkciók integrálodnak a vállalati gazdálkodás egészébe. A helyes vagyongazdálkodás pénzügyi szemlélettel is kezeli ezeket az eszközöket, ehhez a gazdálkodó kimutatásokat, beszámolókat, valamint vagyonhasznosítási elemzéseket készít.

Összetett vagyonelemekkel rendelkező vállalatok speciális vagyongazdálkodást igényelnek, mivel a különböző vagyonelemek különböző módon működnek, fizikailag vagy pénzügyileg is elkülönülhetnek egymástól, akár más jogi, adó és számviteli környezetben találhatóak.

  • fehér4
  • Facebook
  • Linkedin
bottom of page